Komplet zwycięstw odnieśli reprezentanci podopieczni Grzegorza Kwaśniewskiego - reprezentacja SP 47 z Januszowickiej w rozgrywkach Basketmanii. W takich samych nastrojach fazę grupową kończyli reprezentanci SP 81 z Jastrzębiej. Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa Nr 81 bierze udział w tych rozgrywkach od początku ich istnienia. Gratulujemy!

Reprezentacje SP 113 oraz SP 3 odniosły odpowiednio po trzy zwycięstwa w swoich grupach Basketmanii tym samym zapewniając sobie walkę o najwyższe cele w rozgrywkach Basketmanii. Dla SP 113 z Zemskiej był to powrót do Ligi po kilku sezonach przerwy, zaś SP 3 systematycznie poprawiali swoją pozycję w kolejnym sezonie rozgrywek. Trzymamy kciuki!

Bardzo udany debiut zaliczyli reprezentanci SP 80 oraz BISC w rozgrywkach Basketmanii. Zespoły te odniosły po dwa zwycięstwa jednocześnie ponosząc nieznacznie dwie porażki. Zapowiada to sporo emocji w II rundzie. Trzymamy kciuki!

Po jednym zwycięstwie odniosły reprezentacje SP 8 oraz SP 37 w rozgrywkach Basketmanii Fazy grupowej. Dla Sp 37 był to debiut w rozgrywkach, zaś dla SP 8 był to powrót po kilku letniej przerwie. Trzymamy kciuki w II rundzie!

SP Leonardo oraz SP 43 nie odniosły zwycięstw w fazie grupowej Basketmanii. Pomimo braku powodzenia zespoły te zaprezentowały się z dobrej strony walcząc do końca o jak najlepszy wynik sportowy. Trzymamy kciuki za taką samą pozytywną energię w II rundzie!

W drugiej kolejce spotkań Grupy B WLK reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 podejmowała Zespół Szkół Nr 18. Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji, które towarzyszyły w ostatniej części spotkania. Zespół Szkół Nr 18 po pierwszej kwarcie prowadził 14:1 zaś po pierwszej połowie aż 27:8. W trzeciej kwarcie nastąpił zryw podopiecznych Trener Sławki Waneckiej, którzy ten fragment zwyciężyli 20:10. Czwartą kwartę również zwyciężyli 13:7 lecz zabrakło czasu na odrobienie wszystkich strat ostatecznie przegrywając wynikiem 44:41.

W dniu 13 grudnia w obecności Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy i wspólnych działań pomiędzy WSZS i 1KS ŚLĘZA WROCLAW. W spotkaniu uczestniczyli Prezes 1KS Katarzyna Ziobro, Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk, Sekretarz WSZS Piotr Widawski oraz radny miasta Wrocławia Romuald Krauze. Spotkanie było również okazją do przedstawienia/zaprezentowania Prezydentowi aktualnych działań WSZS na terenie Wrocławia.

Trzecie zwycięstwo odnieśli koszykarze LO V we Wrocławskiej Lidze Koszykówki chłopców grupy B. Tym razem pokonali Zespół Szkół Nr 18 wynikiem 48:23. Gratulujemy!

Duży sukces odnieśli reprezentanci SP 63 z ulicy Menniczej, którzy w rozgrywkach Mistrzostw Wrocławia zdobyli srebro jedynie ulegając szkole koszykarskiej z Placu Muzealnego . Gratulujemy!

Drugie zwycięstwo odnieśli podopieczni Trenera Adama Omelana - reprezentacja LO V w rozgrywkach WLK chłopców. Tym razem pokonali "Budowlankę" wynikiem 77:20. Gratulujemy!

Link do meczu SP 63 - SP 71 poniżej

Cenne zwycięstwo odnieśli podopieczni Trenera Macieja Sosnowskiego - reprezentacja SP 23, która w niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała SP 71 wynikiem 15:13. Zachęcamy do oglądania spotkania na kanale Basketmanii - You Tube.Link do meczu SP 23 - SP 71 - https://youtu.be/kxKzqFFczLQ

W dniu 18 listopada 2021 roku w Hali LO XIV przy ulicy Brucknera pierwsze zwycięstwo odnieśli podopieczni Macieja Milo - reprezentacja LO XIV, która pokonała LO X wynikiem 54:28. W drugiej kolejce spotkań pokonali LO IX wynikiem 44:41. Gratulujemy!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 5 z Jeleniej odniosła w pierwszej części sezonu dwa zwycięstwa i dwie porażki w rozgrywkach Basketmanii. Warto podkreślić że Pan Robert Kalinkiewicz prowadzi reprezentacje szkolne w Lidze Basketmanii od samego początku czyli już prawie 15 lat. Wcześniej uczestniczył również ze swoimi przez wiele lat we Wrocławskiej Lidze Koszykówki odnosząc wiele sukcesów sportowych. Nie mniej jednak niezależnie od potencjału drużyny Pan Robert zawsze z tą samą energią zaangażowany jest w pracę z młodymi adeptami koszykówki. Gratulujemy wytrwałości i energii do pracy!

Podopieczni Trenera Łukasza Dziergowskiego walczyli do końca o pierwsze zwycięstwo w Lidze Basketmanii chłopców. Pomimo porażek z doświadczonymi szkołami - SP 91, SP 47, SP 81 do końca walczyli o pierwsze zwycięstwo z reprezentacją SP 5. Ostatecznie musieli uznać zwycięstwo kolegów z Jeleniej i na swoją szansę o pierwsze zwycięstwo będą musieli poczekać do nowego roku.

Reprezentanci SP Leonardo zadebiutowali w rozgrywkach Ligi Basketmanii. Rywalizacja z doświadczonymi drużynami była dla nich trudna, ale pomimo czterech porażek chłopcy z SP Leonardo pokazali ducha Fair Play walcząc do końca.